XV Dzień Papieski
 04/10/2015 20:17

11 października - w niedzielę będzie obchodzony XV Dzień Papieski. Jest obchodzony od 2001 r., w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową pod patronatem Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jej celem jest upowszechnianie nauczania Papieża oraz wspieranie edukacji zdolnej młodzieży z małych miast i wsi.

W tym dniu nasza parafialna Akcja Katolicka zaprasza na modlitewny Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie marszu będzie o godz. 1330 pod kościołem.

                                                                                         List Episkopatu Polski

   11 czytań czytaj więcej »
PAŹDZIERNIKOWY RÓŻANIEC
 02/10/2015 21:18

Rozpoczął się miesiąc październik, w którym tradycyjnie przesuwając paciorki rozważamy  najważniejsze wydarzenia z życia Pana Jezusa i Jego Matki w tajemnicach Różańca.

Różaniec w naszym kościele jest w dni powszednie o godz. 1700, a po nim Msza św. i w niedziele o godz. 1530.

   28 czytań czytaj więcej »
ISKRA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
 25/09/2015 18:44

W przeddzień rocznicy beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, 27 września, w niedzielę o godz. 15:00  wielu parafian włączyło się w modlitewną akcję: "Koronka na ulicach miast świata". Na skwerze przed sklepami naprzeciwko plebanii oraz przy kapliczce obok cmentarza parafialnego prosiliśmy o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata, a szczególnie w intencji prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców, o przebaczenie dla nich i o łaskę poznania Boga.

   17 czytań
Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
 13/09/2015 11:18

Tradycyjnie, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego - 14 września  spora grupa parafian uczestniczyła w Drodze Krzyżowej oraz Mszy św. pod Krzyżem na Wierchach. 

Od samego początku świat chrześcijański otaczał szczególną czcią Krzyż, na którym Pan Jezus oddał za nas swoje życie. Dlatego w 1933 r. nasi Pradziadowie postawili Krzyż Jubileuszowy na Wierchach, aby był świadkiem naszego życia.

   79 czytań czytaj więcej »
V Tydzień Wychowania
 06/09/2015 18:10

Dziś obserwuje się w wychowaniu tak rodzinnym, jak i szkolnym pewien rodzaj deficytu miłości, a sama miłość jest poddawana wielorakim próbom. Propozycja wychowywania w miłości i przez miłość jest więc wciąż potrzebnym, a nawet pilnym zadaniem. Tylko miłość jest w stanie wydobyć z człowieka to, co najbardziej piękne i szlachetne. - napisali biskupi polscy.

                                                                      List Pasterski Episkopatu Polski

   52 czytań czytaj więcej »
Serdecznie witamy Księdza Jerzego
 30/08/2015 12:23

Ostatnia niedziela sierpnia jest pierwszą niedzielą posługiwania w naszej parafii nowego wikariusza Księdza Jerzego Szkarłata. Serdecznie witamy Ks. Jerzego i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Barcickiej Pani Wniebowziętej w trudnej, ale jakże pięknej pracy kapłańskiej.

Ks. Jerzy jest neoprezbiterem i pochodzi z parafii p.w. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Tęgoborzy.

   218 czytań
Adoracja Najświętszego Sakramentu
 27/09/2015 16:30

1 października, w najbliższy pierwszy czwartek października, zapraszamy na całodzienną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która potrwa od porannej do wieczornej Mszy św.

   20 czytań
ZAPRASZAMY na Nabożeństwo Fatimskie
 13/09/2015 13:21

Dzisiaj, 13-tego dnia września - zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. wieczornej o godz 16:00 będzie procesja różańcowa wokół kościoła i do kapliczki Matki Bożej  u naszych Sióstr Karmelitanek.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do tej pięknej modlitwy.

   18 czytań
ODPUST KU CZCI WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
 15/08/2015 15:12

15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - to dzień Odpustu Parafialnego.

W ten dzień przychodzimy do światyni i przynosimy piękne kwiaty, zioła i wieńce żniwne, aby dziękować Panu Bogu za błogosławieństwo, a ludziom za trud, by nam nie zabrakło chleba - powiedział tegoroczny kaznodzieja - Ks. dr Jan Banach, Dyrektor Wydziału Dusztasterstwa  Małżeństw i Rodzin w Tarnowskiej Kurii.

  Kazanie odpustowe  Odsłuchaj

   109 czytań
Menu
Msze Święte
Nowości na stronie
Statystyki