Boże Narodzenie 2014
 21/12/2014 13:53

Z każdym rokiem chrześcijaństwo coraz bardziej mnie zadziwia i pociąga. Jest dla mnie zupełnie jasne, że nikt poza Kościołem nie ma, bo i mieć nie może, lepszej wizji Boga i człowieka. Człowiekowi najlepiej jest na tym świecie, gdy we wszystkim ufa Bogu. Jest poczęty po Bożemu, żyje po Bożemu, umiera po Bożemu.

                                                                                  Obrzędy Wieczerzy Wigilijnej

   40 czytań czytaj więcej »
ZAPRASZAMY NA RORATY
 30/11/2014 21:15

Adwent to okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz to czas, w którym kierujemy nasze dusze ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Pana Jezusa na końcu czasów.

Adwent rozpoczyna nowy rok kościelny, który decyzją Ojca Świętego Franciszka jest Rokiem Życia Konsekrowanego.

 NA  RORATY  ZAPRASZAMY codziennie o godzinie 1700, a pół godziny wcześniej na Godzinki.


   91 czytań czytaj więcej »
Nowe Dziewczyny w DSM
 08/12/2014 20:30

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny dziesięć dziewczynek zostało przyjęte do naszej parafialnej Wspólnoty Dziewczęcej Służby Maryjnej. Odtąd dziewczęta będą realizowały swoje marzenia we wspólnocie z Maryją, która jest zawsze aktualnym wzorem i ideałem życiowym dla dziewcząt.

   34 czytań
SPOWIEDŹ przedświąteczna
 14/12/2014 19:03

 17 grudnia, w środę będzie parafialna spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia.

Od 900 do 1700 będzie można przystąpić do Sakramentu Pokuty.

Przerwy półgodzinne będą o godz. 1000 i 1530 , a przerwa obiadowa od 1200 do 1400.

Niech nawrócenie przez akt pokuty będzie dla nas najważniejszym przygotowaniem do nadchodzących Świąt.

                                                                                                                         rachunek sumienia

   93 czytań czytaj więcej »
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
 23/11/2014 17:40

Uroczystość Chrystusa Króla to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Członkowie tych ruchów katolickich świętowali tę niedzielę w katedrze tarnowskiej. Podczas uroczystej liturgii o godz. 1200 odbyło się ślubowanie 56 nowych członków KSM oraz pożegnanie Ks. Bpa Jan Piotrowskiego, który w sobotę rozpoczyna posługę Ordynariusza Diecezji Kieleckiej.

Po Mszy św. Bp Ordynariusz Andrzej Jeż wręczył medale Dei Regno Servire za zasługi dla Kościoła Dieceji Tarnowskiej. Srebrny medal otrzymał nasz organista Józef Andrzej Puścizna a brązowe medale otrzymały panie Czesława Rejowska i Anna Jakubowska.


   39 czytań
Śladami św. Jana Pawła II
 15/11/2014 19:13

11 listopada Akcja Katolicka naszej parafii zorganizowała pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik. Pielgrzymi odwiedzili nowe multimedialne muzeum św. Jana Pawła II w Wadowicach, zwiedzili bazylikę Matki Bożej Kalwaryjskiej, w kórej uczestniczyli w Mszy św. odprawionej przez Ks. Stanisława Dziekana oraz nawiedzili Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach.

   30 czytań
Powtórka z geografii z Janem Pawłem II
 31/10/2014 20:36

9 listopada, w niedzielę o godzinie 1430, w Domu Kultury w Barcicach odbył się montaż poetycko-muzyczny o św. Janie Pawle II. Pełna sala widowiskowa w skupieniu wysłuchała opowieści o Janie Pawle II  oraz jego poezji zaprezentowanej przez członków Akcji Katolickiej i barcicką Młodzież.

Św. Jan Paweł II ma teraz dobry punkt obserwacyjny i na pewno cieszy się na widok tego pięknego dzieła, które powstało dzięki waszemu poświęceniu i zaangażowaniu - powiedział na zakończenie spektaklu Ks. Prałat Stanisław Dziekan.


   134 czytań czytaj więcej »
Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
 09/11/2014 13:14

Dziś obchodzimy VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Został on zorganizowany przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Hasło tegorocznego dnia brzmi: "Ocalmy chrześcijan w Syrii".

Trwający trzy lata konflikt syryjski pochłonął już 170 tysięcy ofiar, 10% tej liczby stanowią zabite dzieci. Około 2,5 tysiąca osób uciekło za granicę, a co najmniej 7 tysięcy zostało przesiedlonych wewnątrz kraju.

   31 czytań czytaj więcej »
Nowy numer ORANTKI
 14/11/2014 13:26

W najbliższą niedzielę ukaże się 64 numer ORANTKI Barcickiej.

Będzie nieco obszerniejszy niż zwykle, a to z powodu długiej przerwy od ostatniego wydania. Zawiera relacje z najważniejszych wydarzeń minionego okresu oraz wiele innych ciekawych informacji.

Tradycyjnie wielu z nas może się odnaleźć na fotografiach w FOTOHISTORII.

   49 czytań
Menu
Msze Święte
Nowości na stronie
Statystyki