DZIĘKUJEMY! Księże Łukaszu
 16/08/2015 12:43

Po trzech latach pracy w naszej parafii Ks. Łukasz Niziołek odchodzi do parafii p.w. Św. Mikołaja w Bochni.

Pragniemy serdecznie podziękować Ks. Łukaszowi za piękną i ofiarną pracę w kościele, w konfesjonale, w szkole, z młodzieżą, z lektorami, z ministrantami, a także na ambonie - chociażby dzisiaj, umacniając naszą wiarę w żywą i realną obecność Pana Jezusa w Najświętszej Eucharystii. Życzymy Ks. Łukaszowi obfitości Bożych łask, opieki Matki Bożej i wiele radości płynacej z pięknej służby Panu Bogu i ludziom - powiedział Ks. Proboszcz Andrzej Kędryna.

Modlitwą Eucharystyczną w intencji Ks. Łukasza modlił Ks. Prałat Stanisław Dziekan wraz z innymi kapłanami, a podziękowania za ofiarowanie nam kawałka swojego życia złożyły dzieci, młodzież, ministranci, lektorzy i przedstawiciele dorosłych parafian.

   331 czytań
ODPUST KU CZCI WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
 15/08/2015 15:12

15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - to dzień Odpustu Parafialnego.

W ten dzień przychodzimy do światyni i przynosimy piękne kwiaty, zioła i wieńce żniwne, aby dziękować Panu Bogu za błogosławieństwo, a ludziom za trud, by nam nie zabrakło chleba - powiedział tegoroczny kaznodzieja - Ks. dr Jan Banach, Dyrektor Wydziału Dusztasterstwa  Małżeństw i Rodzin w Tarnowskiej Kurii.

  Kazanie odpustowe  Odsłuchaj

   74 czytań
SIERPIEŃ JEST MIESIĄCEM TRZEŹWOŚCI
 02/08/2015 21:11

Dzisiaj jedną z najważniejszych polskich trosk jest brak trzeźwości. Mówią o tym nie tylko alarmujące dane statystyczne. Przede wszystkim mówią o tym niezliczone ludzkie dramaty, których źródłem jest alkohol. Dlatego w sierpniu, miesiącu rolniczego trudu, maryjnych świąt i patriotycznych rocznic, apelujemy o dobrowolny dar abstynencji - napisał Ks. bp Tadeusz Bronakowski

   35 czytań czytaj więcej »
Szybka kolej dla regionu
 10/08/2015 07:36

Region Małopolski, a zwłaszcza Podhala i Sądecczyzny staje przed olbrzymią szansą, jaką jest budowa szybkiego połączenia kolejowego z Krakowa do Nowego Sącza oraz Zakopanego. Niestety inwestycja ta znalazła się na liście rezerwowej Krajowego Programu Kolejowego.

                                                                                   Apel o wypełnienie formularza

   71 czytań czytaj więcej »
Pielgrzymujemy na Jasną Górę
 12/07/2015 21:26

„Błogosławieni czystego serca” to hasło XXXIII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Pielgrzymi wyruszyli w drogę 17 sierpnia - w poniedziałek rano spod tarnowskiej katedry. W pielgrzymce uczestniczy 30 pielgrzymów z naszej parafii z Ks. Proboszczem na czele. Zapraszamy do modlitewnego śledzenia pielgrzymów na antenie radia RDN.

                                                                          PLAN TRASMISJI z pielgrzymki

   176 czytań czytaj więcej »
Jubileusz 10-lecia Barcickiej Orkiestry Dętej
 28/06/2015 23:31

8 czerwca w niedzielę, w sali widowiskowej Barcickiej Biblioteki odbył się koncert z okzji 10-lecia Barcickiej Orkiestry Dętej. Wspaniały koncert przygotowany i poprowadzony przez Dyrygenta Jana Jamrozowicza  wraz z Orkiestrą wysłuchalo i podziwialo bardzo wielu ludzi, wśród których byli założyciele i pierwsi dobroczyńcy tego dzieła: Ks. Piotr Barczyk, Poseł Marian Cycoń, Ks. prał. Stanisław Dziekan, burmistrz i viceburmistrz Starego Sącza: Jacek Lelek i Kazimierz Gizicki, Ks. Proboszcz Andrzej Kędryna i wiele innych osób, dzięki którym realizują się artystyczne marzenia młodych i utalentowanych ludzi.

   170 czytań
Nowenna i spowiedź przed Odpustem parafialnym
 02/08/2015 20:45

Trwa nowenna ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przed parafialnym odpustem, który odbędzie się 15 sierpnia.

Serdecznie zapraszamy na modlitwy nowennowe i zachęcamy do przygotowania wieńców żniwnych na nasze parafialne uroczystości odpustowe.

Spowiedź przed Odpustem będzie w piątek od godz. 15:00 z przerwą o 16:30.

   44 czytań
Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę
 21/06/2015 13:00

20 czerwca, w sobotę odbyła się 20 Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki to: „Ufni w opiekę Maryi”.

Akcja Katolicka jest stowarzyszeniem katolików świeckich, którego celem jest przede wszystkim praca formacyjna i ewangelizacyjna w łączności ze swoimi kapłanami i biskupami.

W pielgrzymce uczestniczyli także członkowie Akcji Katolickiej z naszej parafii i dekanatu starosądeckiego ze swoim opiekunem Ks. prał. Stanisławem Dziekanem.

   125 czytań czytaj więcej »
Harcerska Akcja Letnia
 10/07/2015 11:16

Jeśli kochasz góry, przyrodę, hotele wielogwiazdkowe..., chcesz ciekawie spędzić czas wakacji i zasmakować odważnego harcerskiego życia to skorzystaj z zaproszenia na HAL.

Szczegóły na plakacie  

   56 czytań
Menu
Msze Święte
Nowości na stronie
Statystyki