Uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
 26/10/2014 18:36

1 listopada będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. SPOWIEDŹ przed uroczystością będzie w środę od godz. 1400.

Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką.

   75 czytań czytaj więcej »
Niedziela Misyjna
 19/10/2014 12:32

Niedziela Misyjna przypada corocznie na przedostatnią niedzielę października i rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele katolickim. Jest to czas czczególnej modlitwy za misje i okazja do uświadomienia sobie, że powinniśmy się dzielić łaską wiary otrzymaną na Chrzcie świętym z innymi w celu jej ożywienia i rozkrzewiania na wszystkich kontynentach świata. Przypomniał nam o tym nasz Rodak Ks. Andrzej Tokarczyk, który od 14 lat pracuje jako misjonarz w Rwandzie oraz dzieci, które na Mszy św. o 1030 reprezentowały wszystkie kontynenty w procesji z darami.

                                                       Kazanie Ks. Andrzeja Tokarczyka:

   98 czytań czytaj więcej »
Akcja Katolicka u Bł. Karoliny
 19/10/2014 13:05

18 października br. odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Akcji Katolickiej do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, w której udział wzięła delegacja z naszej parafii z Ks. Stanisławem Dziekanem - Asystentem Dekanalnym AK. Mszy św. przewodniczył Ks. dr Jan Bartoszek - Asystent Diecezjalny, a wykład na temat: „ Zadania rodziny wobec zagrożenia ideologią gender” wygłosił ks. dr hab. Antoni Bartoszek - Dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

   39 czytań
Marsz dla Życia i Rodziny z Różańcem w ręku
 12/10/2014 19:46

12 października, w Niedzielę Papieskią odbył się w naszej parafii Marsz dla Życia i Rodziny zorganizowany przez członków Akcji Katolickiej. Uczestnicy Marszu z modlitwą różańcową na ustach wyruszyli spod kościoła parafialnego w kierunku Woli Kroguleckiej, gdzie przy kapliczce została odprawiona przez Ks. Proboszcza Andrzeja Kedrynę Msza św. Po Eucharystii mieszkańcy Woli Kroguleckiej zaprosili wszystkich na biesiadę w przepięknej scenerii przy Popradzkim Centrum Edukacyjnym.

   40 czytań
Ks. Biskup Jan Piotrowski został ordynariuszem diecezji kieleckiej
 12/10/2014 10:57

 11 października 2014 r. Ojciec Święty Franciszek mianował Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego  Biskupem Diecezjalnym w Kielcach.

Od 25 stycznia 2014 r. ks. bp. Jan Piotrowski pełnił funkcję Biskupa Pomocniczego w Diecezji Tarnowskiej.

   35 czytań czytaj więcej »
XIV Dzień Papieski - ŚWIĘTYMI BĄDŹCIE!
 12/10/2014 09:51

Jaki wzór pozostawił nam święty Jan Paweł II? Na czym mu najbardziej zależało? Jakimi słowami poruszył nasze serca i co w nich zapalił? Zapewne on sam nie przypuszczał, że słowa „Nie lękajcie się!”, wypowiedziane na początku pontyfikatu, najbardziej utrwalą się w zbiorowej pamięci Kościoła i świata, stając się symbolem jego posługi apostolskiej. Zapamiętaliśmy również jego żarliwe wołanie na placu św. Piotra: „Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!” - powiedział kard. Stanisław Dziwisz w telewizyjnym przesłaniu na tegoroczny Dzień Papieski.

   22 czytań czytaj więcej »
Marsz dla Życia i Rodziny
 06/10/2014 21:41

W najbliższą niedzielę, tj. 12 października, będziemy przeżywać Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II - Świętymi bądźcie”.

W tym dniu, odpowiadając na apel Ks. Bpa Andrzeja Jeża, o godz. 1330 rozpocznie się w naszej parafii Marsz dla Życia i Rodziny organizowany przez Akcję Katolicką. Z Różańcem w ręku pójdziemy do kapliczki na Woli Krogóleckiej, gdzie o godz. 1415 zostanie odprawiona Msza św.

   30 czytań
Różańcowy miesiąc
 06/10/2014 21:53

Trwa miesiąc październik, w którym w sposób szczególny czcimy Matkę Bożą Różańcową odmawiając różaniec.  Przez cały miesiąc w niedziele i święta o godz. 1530 a w dni powszednie o 1700 w naszym kościele odprawiane są nabożeństwa różańcowe. Rozważanie różańca oznacza odmawianie modlitwy oraz medytację w tym samym czasie. Jest to modlitwa, która przemienia świat, zwłaszcza gdy jest odmawiana wspólnie.

   19 czytań
Koronka na ulicach miast świata
 28/09/2014 16:21

28 września, w niedzielę o godz. 1500 nasza parafia włączyła się w ogólnoświatową akcję modlitewną: Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata. Przy kapliczce obok cmentarza i na skwerze w centrum Barcic modliło się wiele osób pod przewodnictwem członków Akcji Katolickiej.


   54 czytań
Menu
Msze Święte
Nowości na stronie
Statystyki