Niedziela Misyjna
 19/10/2014 12:32

Niedziela Misyjna przypada corocznie na przedostatnią niedzielę października i rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele katolickim. Jest to czas czczególnej modlitwy za misje i okazja do uświadomienia sobie, że powinniśmy się dzielić łaską wiary otrzymaną na Chrzcie świętym z innymi w celu jej ożywienia i rozkrzewiania na wszystkich kontynentach świata. Przypomniał nam o tym nasz Rodak Ks. Andrzej Tokarczyk, który od 14 lat pracuje jako misjonarz w Rwandzie oraz dzieci, które na Mszy św. o 1030 reprezentowały wszystkie kontynenty w procesji z darami.

                                                       Kazanie Ks. Andrzeja Tokarczyka:

   74 czytań czytaj więcej »
Akcja Katolicka u Bł. Karoliny
 19/10/2014 13:05

18 października br. odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Akcji Katolickiej do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, w której udział wzięła delegacja z naszej parafii z Ks. Stanisławem Dziekanem - Asystentem Dekanalnym AK. Mszy św. przewodniczył Ks. dr Jan Bartoszek - Asystent Diecezjalny, a wykład na temat: „ Zadania rodziny wobec zagrożenia ideologią gender” wygłosił ks. dr hab. Antoni Bartoszek - Dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

   26 czytań
Marsz dla Życia i Rodziny z Różańcem w ręku
 12/10/2014 19:46

12 października, w Niedzielę Papieskią odbył się w naszej parafii Marsz dla Życia i Rodziny zorganizowany przez członków Akcji Katolickiej. Uczestnicy Marszu z modlitwą różańcową na ustach wyruszyli spod kościoła parafialnego w kierunku Woli Kroguleckiej, gdzie przy kapliczce została odprawiona przez Ks. Proboszcza Andrzeja Kedrynę Msza św. Po Eucharystii mieszkańcy Woli Kroguleckiej zaprosili wszystkich na biesiadę w przepięknej scenerii przy Popradzkim Centrum Edukacyjnym.

   39 czytań
Ks. Biskup Jan Piotrowski został ordynariuszem diecezji kieleckiej
 12/10/2014 10:57

 11 października 2014 r. Ojciec Święty Franciszek mianował Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego  Biskupem Diecezjalnym w Kielcach.

Od 25 stycznia 2014 r. ks. bp. Jan Piotrowski pełnił funkcję Biskupa Pomocniczego w Diecezji Tarnowskiej.

   35 czytań czytaj więcej »
XIV Dzień Papieski - ŚWIĘTYMI BĄDŹCIE!
 12/10/2014 09:51

Jaki wzór pozostawił nam święty Jan Paweł II? Na czym mu najbardziej zależało? Jakimi słowami poruszył nasze serca i co w nich zapalił? Zapewne on sam nie przypuszczał, że słowa „Nie lękajcie się!”, wypowiedziane na początku pontyfikatu, najbardziej utrwalą się w zbiorowej pamięci Kościoła i świata, stając się symbolem jego posługi apostolskiej. Zapamiętaliśmy również jego żarliwe wołanie na placu św. Piotra: „Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!” - powiedział kard. Stanisław Dziwisz w telewizyjnym przesłaniu na tegoroczny Dzień Papieski.

   21 czytań czytaj więcej »
Marsz dla Życia i Rodziny
 06/10/2014 21:41

W najbliższą niedzielę, tj. 12 października, będziemy przeżywać Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II - Świętymi bądźcie”.

W tym dniu, odpowiadając na apel Ks. Bpa Andrzeja Jeża, o godz. 1330 rozpocznie się w naszej parafii Marsz dla Życia i Rodziny organizowany przez Akcję Katolicką. Z Różańcem w ręku pójdziemy do kapliczki na Woli Krogóleckiej, gdzie o godz. 1415 zostanie odprawiona Msza św.

   30 czytań
Różańcowy miesiąc
 06/10/2014 21:53

Trwa miesiąc październik, w którym w sposób szczególny czcimy Matkę Bożą Różańcową odmawiając różaniec.  Przez cały miesiąc w niedziele i święta o godz. 1530 a w dni powszednie o 1700 w naszym kościele odprawiane są nabożeństwa różańcowe. Rozważanie różańca oznacza odmawianie modlitwy oraz medytację w tym samym czasie. Jest to modlitwa, która przemienia świat, zwłaszcza gdy jest odmawiana wspólnie.

   16 czytań
Koronka na ulicach miast świata
 28/09/2014 16:21

28 września, w niedzielę o godz. 1500 nasza parafia włączyła się w ogólnoświatową akcję modlitewną: Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata. Przy kapliczce obok cmentarza i na skwerze w centrum Barcic modliło się wiele osób pod przewodnictwem członków Akcji Katolickiej.


   53 czytań
Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej
 28/09/2014 12:55

W ostatnią sobotę września, pod przewodnictwem Akcji Katolickij odbyła się pielgrzymka do Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Słuchającej w Kalwarii Pacławskiej. Ponad 50 osób na czele z Ks. Stanisławem Dziekanem modliło się na Mszy św. w sanktuarium i na dróżkach Męki Pańskiej. "Jeśli ktoś chce wyrazić miłość bez słów, rysuje czerwone serce przebite strzałą. Popatrzmy na przebite włucznią serce Jezusa na krzyżu! Czy to nie jest znak nieskończonej miłości Boga do człowieka?"- mówił O. Tadeusz podczas Drogi Krzyżowej. W drodze powrotnej pielgrzymi odwiedzili Siostry Karmelitanki Dz. Jezus w Gorzycach.

   31 czytań
Menu
Msze Święte
Nowości na stronie
Statystyki