Jubileusz 10-lecia Barcickiej Orkiestry Dętej
 28/06/2015 23:31

8 czerwca w niedzielę, w sali widowiskowej Barcickiej Biblioteki odbył się koncert z okzji 10-lecia Barcickiej Orkiestry Dętej. Wspaniały koncert przygotowany i poprowadzony przez Dyrygenta Jana Jamrozowicza  wraz z Orkiestrą wysłuchalo i podziwialo bardzo wielu ludzi, wśród których byli założyciele i pierwsi dobroczyńcy tego dzieła: Ks. Piotr Barczyk, Poseł Marian Cycoń, Ks. prał. Stanisław Dziekan, burmistrz i viceburmistrz Starego Sącza: Jacek Lelek i Kazimierz Gizicki, Ks. Proboszcz Andrzej Kędryna i wiele innych osób, dzięki którym realizują się artystyczne marzenia młodych i utalentowanych ludzi.

   66 czytań
Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę
 21/06/2015 13:00

20 czerwca, w sobotę odbyła się 20 Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki to: „Ufni w opiekę Maryi”.

Akcja Katolicka jest stowarzyszeniem katolików świeckich, którego celem jest przede wszystkim praca formacyjna i ewangelizacyjna w łączności ze swoimi kapłanami i biskupami.

W pielgrzymce uczestniczyli także członkowie Akcji Katolickiej z naszej parafii i dekanatu starosądeckiego ze swoim opiekunem Ks. prał. Stanisławem Dziekanem.

   60 czytań czytaj więcej »
Czerwiec miesiącem Serca Jezusowego
 14/06/2015 15:38

Czerwiec to miesiąc w sposób szczególny poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kult Serca Jezusowego wywodzi się z czasów średniowiecza, początkowo miał charakter prywatny, z czasem ogarnął szerokie rzesze społeczeństwa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele rozpoczynają się codziennie o godz. 1800, a w niedziele o 1545.

   48 czytań czytaj więcej »
BOŻE CIAŁO
 08/06/2015 22:09

Procesja Eucharystyczna w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa odbyła się w tym roku inną niż w ubiegłych latach trasą. Tym razem przeszliśmy drogą w kierunku Wierchów, następnie nową ulicą za torami w kierunku stacji kolejowej i ulicą kolejową w kierunku gościńca. Na trasie tradycyjnie modliliśmy się przy czterech ołtarzach zbudowanych przez parafian.

   98 czytań
Majówka na Sapieńcu
 31/05/2015 18:52

W ostatnią niedzielę Maja Akcja Katolicka zaprosiła na Majówkę do kapliczki na Sapieńcu. Liczna grupa osób z Ks. Prałatem Stanisławem i Ks. Łukaszem wybrała się na spacer z modlitwą na ustach i spotkanie modlitewne przy kapliczce. Majówkę uświetniła Barcicka Orkiestra Dęta pod batutą Jana Jamrozowicza. Na zakończenie były także słodkości przygotowane przez odnowicieli i opiekónów kapliczki: Rodzinę Dziedzinów i Tokarczyków.

   100 czytań
Pielgrzymka do Radecznicy
 25/05/2015 21:55

23 maja odbyła się pielgrzymka do Sanktuarium Św. Antoniego w Radecznicy. Pod przewodnictwem Akcji Katolickiej kilkudziesięciu pielgrzymów z Ks. Proboszczem Andrzejem Kędryną i Ks. Prałatem Stanisławem Dziekanem odwiedziło jedyne w Polsce Sanktuarium Świętego Antoniego z Padwy. 

                                                                                                  relacja z pielgrzymki

   122 czytań czytaj więcej »
Nowi ministranci
 24/05/2015 12:55

W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego do grona ministrantów zostali przyjęci: Baran Igor, Gałysa Karol, Gorczowski Dariusz, Groński Bartłomiej, Latasiewicz Dawid, Leśniara Mateusz, Łabuda Adrian, Migacz Adam, Plata Szymon, Pustułka Kacper. 10 nowych ministrantów będzie pełniło zaszczytną posługę ministranta podczas liturgii w kościele i zdobywało kolejne stopnie na drodze formacyjnej Liturgicznej Służby Ołtarza.

   108 czytań czytaj więcej »
Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe
 26/04/2015 15:12

Miesiąc maj, poświęcony jest w szczególny sposób Matce Bożej. Jest to miesiąc nabożeństw, podczas których rozbrzmiewa w kościołach, przy kapliczkach czy figurach przydrożnych Litania do Najświętszej Maryi Panny, nazywana popularnie Litanią Loretańską.

W naszym kościele Nabożeństwo Majowe będzie codziennie o godz. 1800, a w niedziele o 1530.

   206 czytań czytaj więcej »
Pierwsza Komunia Święta
 04/05/2015 14:21

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę maja w naszej parafii odbyła się Uroczystość Pierwszej Komunii Św. 44 dzieci z klas drugich po raz pierwszy w piątek przystąpiło do Sakramentu Pokuty, a w niedzielę przyjęło Pana Jezusa w Eucharystii.

   123 czytań
Menu
Msze Święte
Nowości na stronie
Statystyki