Pielgrzymujemy na Jasną Górę
 17/08/2014 21:31

17 sierpnia rozpoczęła się XXXII Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: "MIŁOŚĆ NA ŚMIERĆ NIE UMIERA".

W grupie 23 św. Jana Kantego idzie 20 pielgrzymów z naszej parafii z Ks. Proboszczem Andrzejem Kędryną na czele. Dzięki transmisjom radiowym można uczestniczyć w nabożeństwach pielgrzymkowych i łączyć się duchowo z pielgrzymami.

PLAN TRANSMISJI W RADIU RDN MAŁOPOLSKA i RDN NOWY SĄCZ  Z PIESZEJ PIELGRZYMKI:

   92 czytań czytaj więcej »
ODPUST PARAFIALNY
 15/08/2014 16:38

Kochani! będźmy ludźmi sumienia! Nie dajmy się zwariować, nie dajmy się złapać takiej czy innej głupiej modzie, takim czy innym politycznym oszustwom. Nazywajmy zło po imieniu, odwracajmy się od niego, a w naszym życiu zawsze wybierajmy dobro. Wszystko właściwie oceniajmy, bo nie wszystko w tym świecie jest złe. Świat, który Pan Bóg stworzył jest dobry, tylko ludzie w nim czynią złe rzeczy - wołał kaznodzieja podczas homilii odpustowej.

                                                                          Kazanie odpustowe Ks. Stanisława Kaczki:

   109 czytań czytaj więcej »
Zapraszamy na uroczystości odpustowe
 10/08/2014 13:25

Centralną uroczystością Odpustu parafialnego jest suma odpustowa, czyli Msza święta z kazaniem okolicznościowym.

Tegorocznej sumie o godz. 1100 będzie przewodniczył Ks. Stanisław Kaczka, wikariusz z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tymbarku.

Po Mszy Świętej będzie poświęcenie ziół i wieńców żniwnych i procesja z Najświętszym Sakramentem w okół kościola.

   98 czytań
SPOWIEDŹ przed Odpustem Parafialnym
 10/08/2014 13:04

W Środę - 13 sierpnia będzie spowiedź przed Odpustem parafialnym. Z Sakramentu Pokuty będzie można  skorzystać w godzinach: 1500 - 1730.

Patronalne święto parafii jest przede wszystkim okazją do zyskania odpustu za grzechy i wyproszenia łask za wstawiennictwem Patronki Parafii Matki Bożej Wniebowziętej. Aby to było możliwe należy przystąpić do Sakramentu Pokuty i wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. 

   22 czytań
Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie
 11/08/2014 14:42

W środę - 13 sierpnia zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 1800 będzie Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. z okolicznościowym kazaniem i procesja Różańcowa do groty u Sióstr i wokół kościoła. Serdecznie  zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, szczególnie dzieci; one w swojej niewinności tak wiele mogą wyprosić. Zaproście, prosimy, także swoich bliskich i krewnych z sąsiednich parafii oraz gości przebywających na terenie naszej parafii.

   13 czytań
Nowenna przed Odpustem Parafialnym
 05/08/2014 22:01

W Środę - 6 sierpnia rozpoczyna się Nowenna do Matki Bożej Wniebowziętej przed Odpustem parafialnym. Patronalne święto naszej parafii jest okazją do dziekczynienia Panu Bogu przez ręce Matki Najświętszej za owoce ziemi, szczęśliwe zbiory i błogosławieństwo Boże w pracy. Bardzo prosimy, aby mieszkańcy każdej miejscowości należącej do parafii postarali się o wieniec dożynkowy, jako zewnętrzny wyraz tej wdzięczności.

   22 czytań
Sierpień - miesiącem abstynencji
 27/07/2014 19:47

Tysiące Polaków umiera rocznie przez legalnie sprzedawany alkohol. Prawie milion osób jest uzależnionych, kilka milionów pije ryzykownie i szkodliwie. Na ulicach widzimy tak wielu ludzi, także młodych, trzymających w ręku alkohol, będący przyczyną przyszłych rozczarowań, dramatów, a często i śmierci. Pijani kierowcy zagrażają zdrowiu i życiu innych użytkowników dróg - czytamy w Apelu  Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości.

   33 czytań czytaj więcej »
Odpust ku czci Św. Kingi
 15/07/2014 22:29

W klasztorze Sióstr Klarysek w Starym Sączu rozpoczęła się uroczysta Nowenna przed Odpustem ku czci Św. Kingi.  Nasza parafia ma swój dzień we czwartek 17 lipca o godz. 1800.

Centralne uroczystości odpustowe odbędą się w niedzielę 20 lipca na ołtarzu papieskim. O godz. 1000 rozpocznie się procesja z klasztoru do ołtarza, o godz. 1100 Suma Odpustowa, a po niej powrót procesji z relikwiami Św. Kingi do klasztoru.

   33 czytań
Akcja Katolicka na odpuście tuchowskim
 05/07/2014 21:46

Pod hasłem „Witaj Matko Syna Bożego” 1 lipca rozpoczął się dziewięciodniowy Wielki Odpust Tuchowski. W trzecim dniu o godz. 1830 Akcja Katolicka miała swoją Mszę św., której przewodniczył Asystent Diecezjalny AK ks. dr Jan Bartoszek. Myślą przewodnią tego dnia były słowa Jezusa z Ewangelii św. Jana: „Ja życie moje oddaję, aby je znów odzyskać”. W tym nabożeństwie uczestniczyla także delegacja naszego parafialnego oddziału Akcji Katolickiej.

   40 czytań
Menu
Msze Święte
Nowości na stronie
Statystyki