Odpust ku czci Św. Kingi
 15/07/2014 22:29

W klasztorze Sióstr Klarysek w Starym Sączu rozpoczęła się uroczysta Nowenna przed Odpustem ku czci Św. Kingi.  Nasza parafia ma swój dzień we czwartek 17 lipca o godz. 1800.

Centralne uroczystości odpustowe odbędą się w niedzielę 20 lipca na ołtarzu papieskim. O godz. 1000 rozpocznie się procesja z klasztoru do ołtarza, o godz. 1100 Suma Odpustowa, a po niej powrót procesji z relikwiami Św. Kingi do klasztoru.

   17 czytań
Akcja Katolicka na odpuście tuchowskim
 05/07/2014 21:46

Pod hasłem „Witaj Matko Syna Bożego” 1 lipca rozpoczął się dziewięciodniowy Wielki Odpust Tuchowski. W trzecim dniu o godz. 1830 Akcja Katolicka miała swoją Mszę św., której przewodniczył Asystent Diecezjalny AK ks. dr Jan Bartoszek. Myślą przewodnią tego dnia były słowa Jezusa z Ewangelii św. Jana: „Ja życie moje oddaję, aby je znów odzyskać”. W tym nabożeństwie uczestniczyla także delegacja naszego parafialnego oddziału Akcji Katolickiej.

   28 czytań
U Matki Bożej Ludźmierskiej i Fatimskiej
 28/06/2014 22:15

W ostatnią sobotę czerwca ponad 40 osób odpowiedziało na zaproszenie Ksiądza Proboszcz i pojechało do Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej oraz do Zakopanego. W Ludźmierzu uczestnicy wyprawy zapoznali się z historią sanktuarium i modlili się na dróżkach różańcowych, a w Zakopanym odwiedzili MB Fatimską na Krzeptówkach oraz zdobyli szczyt na Gubałówce i spacerowali po zakopiańskich Krupówkach.

   62 czytań
Akcja Katolicka na Jasnej Górze
 22/06/2014 13:58

21 czerwca w sobotę odbyła się doroczna pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Spotkanie rozpoczęło się w Katedrze częstochowskiej, a następnie w uroczystej procesji uczestnicy przeszli Alejami NMP przed Szczyt jasnogórski.

W pielgrzymce uczestniczyli również członkowie i sympatycy AK z naszej parafii z Ks. Prałatem Stanisławem Dziekanem i Panią Prezes Anną Jakubowską na czele. W drodze powrotnej pielgrzymi odwiedzili Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się" i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

   54 czytań czytaj więcej »
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa
 19/06/2014 16:38

Zróbcie mu miejsce, Pan idzie z nieba, Pod przymiotami ukryty chleba!
Zagrody nasze widzieć wychodzi  I, jak się dzieciom Jego powodzi.

W tym roku ta pieśń zabrzmiała szczególnie autentycznie, gdyż po raz pierwszy od wielu lat procesja Bożego Ciała przeszła nową drogą, właśnie przez zagrody i opłotki. Piękne ołtarze, wspaniała pogoda i tłumy ludzi wielbiły Chrystusa pod postacią Eucharystii.

   74 czytań
Wołanie o świętych ludzi
 15/06/2014 11:50

Naród nasz czeka na świętych polityków, którzy będą kierować się w swoim życiu osobistym i w życiu publicznym przykazaniami Boga, bo wtedy zagwarantują wolność sumienia i czynu, okażą sprawiedliwość bez względu na przynależność partyjną także ludziom innych religii i niewierzącym, uszanują zdrowych i zatroszczą się o chorych - powiedział arcybiskup Józef Michalik, metropolita przemysk na diecezjalnym dziękczynieniu w Starym Sączu.

   56 czytań czytaj więcej »
Dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II
 13/06/2014 15:49

14 czerwca w sobotę o godz. 1100 na Placu Papieskim w Starym Sączu odbędzie się dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II połączone z tradycyjnym już Świętem Rodziny, a w tym roku – wyjątkowo – również ze Świętem Caritas. Głównym celebransem uroczystości będzie Metropolita Przemyski Arcybiskup Józef Michalik.

Wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w dziękczynieniu zapraszamy na pielgrzymkę na Plac Papieski, która wyruszy spod naszego kościoła o godz. 900 w sobotę.

   27 czytań
W czerwcu czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa
 03/06/2014 10:47

Czerwiec, to miesiąc poświęcony w szczególny sposób czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, dlatego tradycyjnie modlimy się na nabożeństwach czerwcowych litanią do Serca Pana Jezusa.

33 wezwania tej litanii upamiętniają każdy rok życia Chrystusa na ziemi.

Serdecznie zapraszamy do kościoła na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie na godz. 1800 a w niedzielę i święta na 1530.

   78 czytań czytaj więcej »
Na pielgrzymim szlaku
 28/05/2014 21:25

W sobotę 24 maja ok. 50 osób wraz z Ks. Proboszczem Andrzejem Kędryną i Ks. Prałatem Stanisławem Dziekanem, wczesnym rankiem wyruszyło na pielgrzymi szlak do Sandomierza. Droga do celu wiodła przez Chorzelów. Natomiast w drodze powrotnej pielgrzymi zatrzymali się w Żelichowie, poprzedniej parafii naszego Ks. Proboszcza.

   63 czytań
Menu
Msze Święte
Nowości na stronie
Statystyki