Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie
 02/08/2015 20:45

6 sierpnia, w pierwszy czwartek miesiąca serdecznie zapraszamy na całodzienną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Adoracja będzie trwała od porannej do wieczornej Mszy świętej. W tym dniu rozpoczynamy również Nowennę do Matki Bożej Wniebowziętej przed parafialnym odpustem w dniu 15 sierpnia.

   6 czytań
SIERPIEŃ JEST MIESIĄCEM TRZEŹWOŚCI
 02/08/2015 21:11

Dzisiaj jedną z najważniejszych polskich trosk jest brak trzeźwości. Mówią o tym nie tylko alarmujące dane statystyczne. Przede wszystkim mówią o tym niezliczone ludzkie dramaty, których źródłem jest alkohol. Dlatego w sierpniu, miesiącu rolniczego trudu, maryjnych świąt i patriotycznych rocznic, apelujemy o dobrowolny dar abstynencji - napisał Ks. bp Tadeusz Bronakowski

   11 czytań czytaj więcej »
Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę
 12/07/2015 21:26

„Błogosławieni czystego serca” to hasło XXXIII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2015 r.

W piątek - 7 sierpnia o godz. 15.00 w Domu Parafialnym w Starym Sączu odbędzie się spotkanie organizacyjne przed  pielgrzymką. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy się jeszcze wahają do pójścia na pielgrzymi szlak.
   37 czytań
Jubileusz 10-lecia Barcickiej Orkiestry Dętej
 28/06/2015 23:31

8 czerwca w niedzielę, w sali widowiskowej Barcickiej Biblioteki odbył się koncert z okzji 10-lecia Barcickiej Orkiestry Dętej. Wspaniały koncert przygotowany i poprowadzony przez Dyrygenta Jana Jamrozowicza  wraz z Orkiestrą wysłuchalo i podziwialo bardzo wielu ludzi, wśród których byli założyciele i pierwsi dobroczyńcy tego dzieła: Ks. Piotr Barczyk, Poseł Marian Cycoń, Ks. prał. Stanisław Dziekan, burmistrz i viceburmistrz Starego Sącza: Jacek Lelek i Kazimierz Gizicki, Ks. Proboszcz Andrzej Kędryna i wiele innych osób, dzięki którym realizują się artystyczne marzenia młodych i utalentowanych ludzi.

   125 czytań
Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę
 21/06/2015 13:00

20 czerwca, w sobotę odbyła się 20 Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki to: „Ufni w opiekę Maryi”.

Akcja Katolicka jest stowarzyszeniem katolików świeckich, którego celem jest przede wszystkim praca formacyjna i ewangelizacyjna w łączności ze swoimi kapłanami i biskupami.

W pielgrzymce uczestniczyli także członkowie Akcji Katolickiej z naszej parafii i dekanatu starosądeckiego ze swoim opiekunem Ks. prał. Stanisławem Dziekanem.

   98 czytań czytaj więcej »
Harcerska Akcja Letnia
 10/07/2015 11:16

Jeśli kochasz góry, przyrodę, hotele wielogwiazdkowe..., chcesz ciekawie spędzić czas wakacji i zasmakować odważnego harcerskiego życia to skorzystaj z zaproszenia na HAL.

Szczegóły na plakacie  

   33 czytań
Czerwiec miesiącem Serca Jezusowego
 14/06/2015 15:38

Czerwiec to miesiąc w sposób szczególny poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kult Serca Jezusowego wywodzi się z czasów średniowiecza, początkowo miał charakter prywatny, z czasem ogarnął szerokie rzesze społeczeństwa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele rozpoczynają się codziennie o godz. 1800, a w niedziele o 1545.

   84 czytań czytaj więcej »
BOŻE CIAŁO
 08/06/2015 22:09

Procesja Eucharystyczna w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa odbyła się w tym roku inną niż w ubiegłych latach trasą. Tym razem przeszliśmy drogą w kierunku Wierchów, następnie nową ulicą za torami w kierunku stacji kolejowej i ulicą kolejową w kierunku gościńca. Na trasie tradycyjnie modliliśmy się przy czterech ołtarzach zbudowanych przez parafian.

   128 czytań
Majówka na Sapieńcu
 31/05/2015 18:52

W ostatnią niedzielę Maja Akcja Katolicka zaprosiła na Majówkę do kapliczki na Sapieńcu. Liczna grupa osób z Ks. Prałatem Stanisławem i Ks. Łukaszem wybrała się na spacer z modlitwą na ustach i spotkanie modlitewne przy kapliczce. Majówkę uświetniła Barcicka Orkiestra Dęta pod batutą Jana Jamrozowicza. Na zakończenie były także słodkości przygotowane przez odnowicieli i opiekónów kapliczki: Rodzinę Dziedzinów i Tokarczyków.

   126 czytań
Menu
Msze Święte
Nowości na stronie
Statystyki