Całodzienna adoracja Pana Jezusa
 28/07/2014 11:08

31 lipca, w czwartek przed pierwszym piątkiem sierpnia odbędzie się w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

   W tym dniu pamiętajmy o tych, którzy z naszych rodzin i naszej wspólnoty parafialnej wyjechali w różne zakątki Polski i świata, nie tylko na wypoczynek ale również za pracą, by zawsze i wszędzie dawali świadectwo swojej wiary i przynależności do Pana Jezusa oraz nadziei, że naszym prawdziwym skarbem i największym bogactwem jest mieszkanie w domu naszego Ojca w Niebie.

   16 czytań
Sierpień - miesiącem abstynencji
 27/07/2014 19:47

Tysiące Polaków umiera rocznie przez legalnie sprzedawany alkohol. Prawie milion osób jest uzależnionych, kilka milionów pije ryzykownie i szkodliwie. Na ulicach widzimy tak wielu ludzi, także młodych, trzymających w ręku alkohol, będący przyczyną przyszłych rozczarowań, dramatów, a często i śmierci. Pijani kierowcy zagrażają zdrowiu i życiu innych użytkowników dróg - czytamy w Apelu  Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości.

   21 czytań czytaj więcej »
Odpust ku czci Św. Kingi
 15/07/2014 22:29

W klasztorze Sióstr Klarysek w Starym Sączu rozpoczęła się uroczysta Nowenna przed Odpustem ku czci Św. Kingi.  Nasza parafia ma swój dzień we czwartek 17 lipca o godz. 1800.

Centralne uroczystości odpustowe odbędą się w niedzielę 20 lipca na ołtarzu papieskim. O godz. 1000 rozpocznie się procesja z klasztoru do ołtarza, o godz. 1100 Suma Odpustowa, a po niej powrót procesji z relikwiami Św. Kingi do klasztoru.

   27 czytań
Akcja Katolicka na odpuście tuchowskim
 05/07/2014 21:46

Pod hasłem „Witaj Matko Syna Bożego” 1 lipca rozpoczął się dziewięciodniowy Wielki Odpust Tuchowski. W trzecim dniu o godz. 1830 Akcja Katolicka miała swoją Mszę św., której przewodniczył Asystent Diecezjalny AK ks. dr Jan Bartoszek. Myślą przewodnią tego dnia były słowa Jezusa z Ewangelii św. Jana: „Ja życie moje oddaję, aby je znów odzyskać”. W tym nabożeństwie uczestniczyla także delegacja naszego parafialnego oddziału Akcji Katolickiej.

   32 czytań
U Matki Bożej Ludźmierskiej i Fatimskiej
 28/06/2014 22:15

W ostatnią sobotę czerwca ponad 40 osób odpowiedziało na zaproszenie Ksiądza Proboszcz i pojechało do Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej oraz do Zakopanego. W Ludźmierzu uczestnicy wyprawy zapoznali się z historią sanktuarium i modlili się na dróżkach różańcowych, a w Zakopanym odwiedzili MB Fatimską na Krzeptówkach oraz zdobyli szczyt na Gubałówce i spacerowali po zakopiańskich Krupówkach.

   69 czytań
Akcja Katolicka na Jasnej Górze
 22/06/2014 13:58

21 czerwca w sobotę odbyła się doroczna pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Spotkanie rozpoczęło się w Katedrze częstochowskiej, a następnie w uroczystej procesji uczestnicy przeszli Alejami NMP przed Szczyt jasnogórski.

W pielgrzymce uczestniczyli również członkowie i sympatycy AK z naszej parafii z Ks. Prałatem Stanisławem Dziekanem i Panią Prezes Anną Jakubowską na czele. W drodze powrotnej pielgrzymi odwiedzili Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się" i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

   58 czytań czytaj więcej »
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa
 19/06/2014 16:38

Zróbcie mu miejsce, Pan idzie z nieba, Pod przymiotami ukryty chleba!
Zagrody nasze widzieć wychodzi  I, jak się dzieciom Jego powodzi.

W tym roku ta pieśń zabrzmiała szczególnie autentycznie, gdyż po raz pierwszy od wielu lat procesja Bożego Ciała przeszła nową drogą, właśnie przez zagrody i opłotki. Piękne ołtarze, wspaniała pogoda i tłumy ludzi wielbiły Chrystusa pod postacią Eucharystii.

   77 czytań
Wołanie o świętych ludzi
 15/06/2014 11:50

Naród nasz czeka na świętych polityków, którzy będą kierować się w swoim życiu osobistym i w życiu publicznym przykazaniami Boga, bo wtedy zagwarantują wolność sumienia i czynu, okażą sprawiedliwość bez względu na przynależność partyjną także ludziom innych religii i niewierzącym, uszanują zdrowych i zatroszczą się o chorych - powiedział arcybiskup Józef Michalik, metropolita przemysk na diecezjalnym dziękczynieniu w Starym Sączu.

   58 czytań czytaj więcej »
Dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II
 13/06/2014 15:49

14 czerwca w sobotę o godz. 1100 na Placu Papieskim w Starym Sączu odbędzie się dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II połączone z tradycyjnym już Świętem Rodziny, a w tym roku – wyjątkowo – również ze Świętem Caritas. Głównym celebransem uroczystości będzie Metropolita Przemyski Arcybiskup Józef Michalik.

Wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w dziękczynieniu zapraszamy na pielgrzymkę na Plac Papieski, która wyruszy spod naszego kościoła o godz. 900 w sobotę.

   30 czytań
Menu
Msze Święte
Nowości na stronie
Statystyki