XIX Światowy Dzień Życia Konsekrowanego
 01/02/2015 10:35

2 lutego Kościół obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. "Życie konsekrowane znajduje się w samym sercu Kościoła jako element o decydującym znaczeniu dla jego misji, ponieważ wyraża najgłębszą istotę powołania chrześcijańskiego oraz dążenie całego Kościoła-Oblubienicy do zjednoczenia z jedynym Oblubieńcem" - podkreśla Jan Paweł II w adhortacji apostolskiej Vita consecrata.

   6 czytań czytaj więcej »
Jasełka 2015
 16/01/2015 21:37

25 stycznia w hali sportowej w Barcicach odbyły się jasełka. Spektakl wyreżyserował ks. katecheta Łukasz Niziołek z udziałem pani Marii Buchman w roli scenarzystki. Aktorzy - amatorzy w niekonwencjonalnym stylu, w nieco humorystyczny sposób przedstawili niektóre wydarzenia związane z Bożym Narodzeniem.


   57 czytań
Spotkanie opłatkowe dla Seniorów
 11/01/2015 20:17

W Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia Akcja Katolicka zorganizowała spotkanie opłatkowe dla Seniorów. Z zaproszenia Ks. Proboszcza skorzystało wielu naszych starszych koleżanek i kolegów. Drodzy Seniorzy! My troszeczkę młodsi wiemy, że babcia dla wielu jest jak pogotowie - zawsze gotowa służyć pomocą. Dziadkowie są życiową mądrością, której nie znajdziesz w żadnej książce. Dlatego dzisiaj dziękujemy Wam za to że jesteście z nami - powiedziała Anna Jakubowska, prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

   47 czytań
Hej kolęda, kolęda ...
 01/01/2015 22:28

Stowarzyszenie Mieszkańców Barcic wspólnie  z Akcją Katolicką w Święto Trzech Króli zorganizowało wspólne kolędowanie w sali widowiskowej Biblioteki w Barcicach. Sala wypełniła się po brzegi i wraz z włodarzami gminy i duszpasterzami parafii kolędowano i dzielono sie radością z Bożego Narodzenia.


   82 czytań
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY
 28/12/2014 11:45

W pochylonych nad małym Jezusem Maryi i Józefie odkrywamy tajemnicę miłości rodzinnej – mieć czas na to, aby się zatrzymać, pobyć ze sobą, porozmawiać, szukać miejsc i sytuacji, które pozwolą na budowanie trwałych więzi. Nie mogą być one oparte na wykorzystywaniu innych do własnych celów, ale mają być owocem pogłębionej miłości opartej na darze z siebie.

                                                                                         List Episkopatu Polski

   63 czytań czytaj więcej »
Boże Narodzenie 2014
 21/12/2014 13:53

Ten, kto rezygnuje z Miłości, tej Odwiecznej, ucieleśnionej przed dwoma tysiącami lat, ten dobrowolnie wyrzeka się własnego szczęścia i skazuje na smutny los wędrowca, nie mającego pojęcia, po co żyje i dlaczego ten świat staje się coraz bardziej niewdzięczny.

                                           Kazanie Ks. Prałata Stanisława Dziekana

   146 czytań czytaj więcej »
Kolędnicy Misyjni
 26/12/2014 12:27

Tradycyjnie, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Kolędnicy Misyjni przychodzą do naszych domów z kolędą i radosną nowiną o narodzeniu Pana Jezusa.

Przy okazji odwiedzin Kolędnicy będą wołać: Ma toto ti amolenge - Usłysz płacz dzieci, pomóż Boga im zanieść, bo tak brzmi hasło tegorocznych Kolędników Misyjnych. Dziekujemy im za to, że dają nam szansę uczestniczyć w wielkim dziele ewangelizacji oraz pomocy w leczeniu, dożywianiu, edukacji i katechizacji dzieci z Afryki, Ameryki Południowej i Azji.

   46 czytań czytaj więcej »
W służbie Kościołowi i Ojczyźnie
 23/12/2014 22:53

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie od początku swego istnienia towarzyszy dojrzewaniu różnych powołań w Kościele. Wielu księży diecezjalnych i zakonnych Metropolii Krakowskiej i kilku sąsiednich diecezji jest naszymi absolwentami. Podobnie jest z siostrami zakonnymi i katechetami świeckimi. Ich ofiarna i kompetentna praca, za którą wszyscy jesteśmy wdzięczni, stanowi najlepsze świadectwo i reklamę naszej uczelni.

                                                                          List Rektora UPJPII w Krakowie

   22 czytań czytaj więcej »
Oczekiwanie na Jezusa
 23/12/2014 22:27

W Wigilę Bożego Narodzenia, przed Pasterką, o godz. 2320 Akcja Katolicka zaprasza na czuwanie modlitewne i misterium o Bożym Narodzeniu.

Niech sceny z Betlejem pomogą nam przeżywać pamiątkę Bożego Narodzenia w prawdziwej radości i pokoju, który przyniósł nam Pan Jezus.

                                                                                      

   53 czytań czytaj więcej »
Menu
Msze Święte
Nowości na stronie
Statystyki