Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
 23/11/2014 17:40

Uroczystość Chrystusa Króla to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Członkowie tych ruchów katolickich świętowali tę niedzielę w katedrze tarnowskiej. Podczas uroczystej liturgii o godz. 1200 odbyło się ślubowanie 56 nowych członków KSM oraz pożegnanie Ks. Bpa Jan Piotrowskiego, który w sobotę rozpoczyna posługę Ordynariusza Diecezji Kieleckiej.

Po Mszy św. Bp Ordynariusz Andrzej Jeż wręczył medale Dei Regno Servire za zasługi dla Kościoła Dieceji Tarnowskiej. Srebrny medal otrzymał nasz organista Józef Andrzej Puścizna a brązowe medale otrzymały panie Czesława Rejowska i Anna Jakubowska.


   10 czytań
Śladami św. Jana Pawła II
 15/11/2014 19:13

11 listopada Akcja Katolicka naszej parafii zorganizowała pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik. Pielgrzymi odwiedzili nowe multimedialne muzeum św. Jana Pawła II w Wadowicach, zwiedzili bazylikę Matki Bożej Kalwaryjskiej, w kórej uczestniczyli w Mszy św. odprawionej przez Ks. Stanisława Dziekana oraz nawiedzili Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach.

   18 czytań
Powtórka z geografii z Janem Pawłem II
 31/10/2014 20:36

9 listopada, w niedzielę o godzinie 1430, w Domu Kultury w Barcicach odbył się montaż poetycko-muzyczny o św. Janie Pawle II. Pełna sala widowiskowa w skupieniu wysłuchała opowieści o Janie Pawle II  oraz jego poezji zaprezentowanej przez członków Akcji Katolickiej i barcicką Młodzież.

Św. Jan Paweł II ma teraz dobry punkt obserwacyjny i na pewno cieszy się na widok tego pięknego dzieła, które powstało dzięki waszemu poświęceniu i zaangażowaniu - powiedział na zakończenie spektaklu Ks. Prałat Stanisław Dziekan.


   118 czytań czytaj więcej »
Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
 09/11/2014 13:14

Dziś obchodzimy VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Został on zorganizowany przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Hasło tegorocznego dnia brzmi: "Ocalmy chrześcijan w Syrii".

Trwający trzy lata konflikt syryjski pochłonął już 170 tysięcy ofiar, 10% tej liczby stanowią zabite dzieci. Około 2,5 tysiąca osób uciekło za granicę, a co najmniej 7 tysięcy zostało przesiedlonych wewnątrz kraju.

   23 czytań czytaj więcej »
Nowy numer ORANTKI
 14/11/2014 13:26

W najbliższą niedzielę ukaże się 64 numer ORANTKI Barcickiej.

Będzie nieco obszerniejszy niż zwykle, a to z powodu długiej przerwy od ostatniego wydania. Zawiera relacje z najważniejszych wydarzeń minionego okresu oraz wiele innych ciekawych informacji.

Tradycyjnie wielu z nas może się odnaleźć na fotografiach w FOTOHISTORII.

   34 czytań
Uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
 26/10/2014 18:36

1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. 

Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką.

 

                                                                         Kazanie Ks. Prałata Stanisława Dziekana

   252 czytań czytaj więcej »
Dzień Zaduszny - czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych
 02/11/2014 09:48

 2 listopada wspominamy tych, którzy po śmierci dostąpili zbawienia, ale przebywają jeszcze w czyśćcu. Najpiękniejszą ofiarą jest ofiara Mszy św. w intencji zmarłych, by ich dusze doznały oczyszczenia i by mogli wejść do Królestwa Chrystusowego. Możemy też w intencji zmarłych ofiarować zyskane odpusty. Za pobożne odwiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada i jednoczesną modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust zupełny.

                                                                                       O Dniu Zadusznym i Odpustach:

   55 czytań czytaj więcej »
Niedziela Misyjna
 19/10/2014 12:32

Niedziela Misyjna przypada corocznie na przedostatnią niedzielę października i rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele katolickim. Jest to czas czczególnej modlitwy za misje i okazja do uświadomienia sobie, że powinniśmy się dzielić łaską wiary otrzymaną na Chrzcie świętym z innymi w celu jej ożywienia i rozkrzewiania na wszystkich kontynentach świata. Przypomniał nam o tym nasz Rodak Ks. Andrzej Tokarczyk, który od 14 lat pracuje jako misjonarz w Rwandzie oraz dzieci, które na Mszy św. o 1030 reprezentowały wszystkie kontynenty w procesji z darami.

                                                       Kazanie Ks. Andrzeja Tokarczyka:

   119 czytań czytaj więcej »
Akcja Katolicka u Bł. Karoliny
 19/10/2014 13:05

18 października br. odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Akcji Katolickiej do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, w której udział wzięła delegacja z naszej parafii z Ks. Stanisławem Dziekanem - Asystentem Dekanalnym AK. Mszy św. przewodniczył Ks. dr Jan Bartoszek - Asystent Diecezjalny, a wykład na temat: „ Zadania rodziny wobec zagrożenia ideologią gender” wygłosił ks. dr hab. Antoni Bartoszek - Dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

   49 czytań
Menu
Msze Święte
Nowości na stronie
Statystyki